עקבו אחרינו:
english french hebrew
יהוד

יהוד

 1. פרויקט הלימודיה ביהוד

בלימודיה ביהוד מגיעים ילדים ובני נוער לסיוע ועזרה לימודית במקצועות השונים.

אל הלימודיה מגיעים מורים, בני שירות וחיילים ומתנדבים שונים שיושבים בקבוצות ופרטני ומסייעים ומתגברים את הילדים.

1.בתים חמים לנערות בסיכון

הבית החם לנערות הוקם במטרה למנוע יציאה למסגרת חוץ ביתית(פנימיות) של אותן נערות במטרה למנוע התנהגויות סיכוניות כמו שוטטות, אובדנות, שימוש בסמים, ובמקביל מניעת נשירה מבית הספר, יצירת יחסי אמון עם גורמים טיפוליים, תחושת שייכות וכמובן החשוב ביותר - להעניק תחושה של בית!

הנתונים מראים כי מעל 20,000 בנות מוגדרות כנערות בסיכון על ידי רשויות הרווחה. הבית החם לנערות מסייע לכ-20 נערות בגילאי 14-18 אשר סובלות מפגיעה מינית, עזובה רגשית או כאלו החיות במשפחות שבהן ההורים לא מצליחים להציב להן את הגבולות הנחוצים.

בבית, הנערות מקבלות ארוחה חמה, שעות לימוד, פעילות פנאי , סדנאות לטיפוח כישורי חיים כגון: מניעת שימוש בסמים, עמידה בפני לחץ חברתי שלילי וטיפול על ידי עובדות סוציאליות לכל אורכה של הדרך.

השנה נמצאים בתהליך הקמה שלושה בתים חמים נוספים, אחד ביהוד ושניים נוספים בעיר בת ים.

1.מועדוניות טיפוליות

מועדונית הינה מסגרת חינוכית-טיפולית משלימה לילדים בסיכון הפועלת לאחר שעות הלימודים. במסגרתה, הילדים מקבלים ארוחה חמה, העשרה לימודית, סיוע בהכנת שיעורי הבית והן תכנים נוספים ורבים על מנת להעשיר, לקדם ולהעצים את הילד בכלל התחומים.

כ-53% מהילדים המתגוררים ביפו ואזור דרום תל-אביב נושרים מבית הספר בטרם הגיעם לכיתה י"א. מנגד, אחוז הנשירה מהלימודים של אותם תלמידים המשתתפים בפעילות המועדוניות שואף ל-0. מסגרת הטיפול אותו מעניקה המועדונית נועדה לספק מענה רגשי לבעיות כמו התבודדות חברתית או תחושת ייאוש וכן טיפול לקשיי התנהגות כמו תוקפנות או בעיות משמעת, במטרה לשפר את הישגיהם האישיים והלימודיים ובתוך כך להשאירם במסגרת הלימודית של בית הספר.

העבודה במסגרת המועדונית, הינה מתוך ראייה הוליסטית, החל מצרכיו הפיזיים ועד העצמתו החינוכית והרגשית. העבודה התהליכית שנעשית עם הילדים במועדונית, הינה בכלל המסגרות המקיפות את הילד. לפיכך המדריכים בקשר צמוד הן עם הוריו, מוריו ויועציו. פרט לצוות החינוכי המועדוניות כוללות מטפלות ועובדים סוציאליים שעובדים עבודה רגשית עם הילדים וההורים על טיפוח הקשר, במפגשי הדרכה פרטנית וקבוצתית. מעבר לעובדים הסוציאליים ישנם גם מטפלים באמצעות דרמה, תנועה, בעלי חיים ומשחק.

ילדי המועדוניות נהנים מסדנאות טיפוח כישורי חיים, פיתוח כישרונות, פעילות חינוכית, ערכית ולימודית וטיפול בתחום האישי והמשפחתי ע"פ הצורך וכן במענה טיפולי ורגשי על ידי צוות המועדוניות הכולל צוות טיפולי מסור, רכזת, מדריך ועוזר מדריך, צוות אמנות ומוזיקה, אם בית, ומתנדבים. סה"כ במסגרת העמותה קיימות כ-22 מועדוניות לילדי הגן והיסודי, המועדוניות בעמותה פזורות באתרים שונים ברחבי דרום ת"א- יפו, בת ים ויהוד.

כחלק מפעילות המועדוניות יש 5 מועדוניות לגילאי היסודי המומחיות בחינוך מיוחד, כמו כן, הרחיבה העמותה את פעילותה גם לגני הילדים של החינוך המיוחד ביפו. במתחם מונים 24 ילדים בגילאי 3-6 החווים קשיי תקשורת, שפה וקשיים רגשיים וקוגניטיביים שונים. המקבלים מענה תואם לצרכיהם האישיים.

בנוסף לכך, הרחיבה העמותה את הפעילות ושיתוף הפעולה עם הרווחה ביהוד. בעקבות כך, העמותה כיום מפעילה 3 מועדוניות נוספות לגילאי א-ד והקימה מועדונית נוספת לגילאי ד-ו, כמעין מועדונית המשך.

   צרו קשר

   שאלות, הארות והערות

   העמותה לקידום החינוך ביפו

   טלפון: 03-683-2626
   פקס: 03-683-2620

   כתובת משרדים ראשיים:
   העמותה לקידום החינוך ביפו
   רח' תל גיבורים 5
   ת.ד. 8216,
   יפו מיקוד 61080

   עמותה מס. 58-003-811-5