עקבו אחרינו:
english french hebrew
מועדוניות טיפוליות חינוכיות

מועדוניות טיפוליות חינוכיות

מועדונית הינה מסגרת חינוכית-טיפולית משלימה לילדים בסיכון הפועלת לאחר שעות הלימודים. במסגרתה, הילדים מקבלים ארוחה חמה, העשרה לימודית, סיוע בהכנת שיעורי הבית והן תכנים נוספים ורבים על מנת להעשיר, לקדם ולהעצים את הילד בכלל התחומים.

כ-53% מהילדים המתגוררים ביפו ואזור דרום תל-אביב נושרים מבית הספר בטרם הגיעם לכיתה י"א. מנגד, אחוז הנשירה מהלימודים של אותם תלמידים המשתתפים בפעילות המועדוניות שואף ל-0. מסגרת הטיפול אותו מעניקה המועדונית נועדה לספק מענה רגשי לבעיות כמו התבודדות חברתית או תחושת ייאוש וכן טיפול לקשיי התנהגות כמו תוקפנות או בעיות משמעת, במטרה לשפר את הישגיהם האישיים והלימודיים ובתוך כך להשאירם במסגרת הלימודית של בית הספר.

העבודה במסגרת המועדונית, הינה מתוך ראייה הוליסטית, החל מצרכיו הפיזיים ועד העצמתו החינוכית והרגשית. העבודה התהליכית שנעשית עם הילדים במועדונית, הינה בכלל המסגרות המקיפות את הילד. לפיכך המדריכים בקשר צמוד הן עם הוריו, מוריו ויועציו. פרט לצוות החינוכי המועדוניות כוללות מטפלות ועובדים סוציאליים שעובדים עבודה רגשית עם הילדים וההורים על טיפוח הקשר, במפגשי הדרכה פרטנית וקבוצתית. מעבר לעובדים הסוציאליים ישנם גם מטפלים באמצעות דרמה, תנועה, בעלי חיים ומשחק.

ילדי המועדוניות נהנים מסדנאות טיפוח כישורי חיים, פיתוח כישרונות, פעילות חינוכית, ערכית ולימודית וטיפול בתחום האישי והמשפחתי ע"פ הצורך וכן במענה טיפולי ורגשי על ידי צוות המועדוניות הכולל צוות טיפולי מסור, רכזת, מדריך ועוזר מדריך, צוות אמנות ומוזיקה, אם בית, ומתנדבים. סה"כ במסגרת העמותה קיימות כ-22 מועדוניות לילדי הגן והיסודי ברחבי מחוז מרכז.

כחלק מפעילות המועדוניות יש 5 מועדוניות לגילאי היסודי המומחיות בחינוך מיוחד ושתי מועדוניות גן לחינוך מיוחד לילדים בגילאי 3-6 החווים קשיי תקשורת, שפה וקשיים רגשיים וקוגניטיביים שונים. כל המועדוניות הללו מותאמות באופן התואם את צרכי הילדים ומתוגברות בצוות רחב יותר, באופן שיאפשר את התנאים המטיבים ביותר למיצוי הפוטנציאל של הילד.


   צרו קשר

   שאלות, הארות והערות

   העמותה לקידום החינוך ביפו

   טלפון: 03-683-2626
   פקס: 03-683-2620

   כתובת משרדים ראשיים:
   העמותה לקידום החינוך ביפו
   רח' תל גיבורים 5
   ת.ד. 8216,
   יפו מיקוד 61080

   עמותה מס. 58-003-811-5