עקבו אחרינו:
english french hebrew
מוטי, בן 9

מוטי, בן 9

מוטי היה רק בן חמש כאשר אביו מת. למרות גילו הצעיר, היה מוטי מודע למצוקה הגוברת של משפחתו הענייה לאחר מות אביו. אביו של מוטי היה נהג מונית אשר עבד שעות ארוכות על מנת לספק את משפחתו עם הכנסה טובה וחיים נוחים וצנועים. אמו של מוטי הייתה עקרת בית, אשר נשארה בבית במשרה מלאה כדי לטפל במוטי ושבעת אחיו. עם מותו של אביו של החלה אמו של מוטי לעבוד בניקיון בתחנה המרכזית בתל אביב. על משפחתו של מוטי היה לעבור מדירתם הנוחה בתל אביב לדירה קטנה ביפו.

מעבר המשפחה לדירה בבניין מוזנח בשכונת מוכת פשע לא היה הקושי הגדול ביותר עימו התמודדו. ככל שחלף הזמן ואמו של מוטי המשיכה לעבוד שעות רבות תמורת שכר נמוך מאוד, מוטי ובני משפחתו נאלצו להסתפק בפחות מזון. לאחר תשלום שכר הדירה והחשבונות בבית, לא נותר מספיק כסף כדי להאכיל את המשפחה כראוי. שנה לאחר מות אביו של מוטי, המשפחה שרדה עם ארוחה אחת ביום: פיתה עם ממרח שוקולד.

אמו של מוטי הייתה אישה גאה שסירבה לקבל צדקה, אולם היועצת בבית הספר של מוטי הפנתה אותו אל המועדונית של העמותה לקידום החינוך בתל אביב-יפו. שם החל מוטי לקבל את הארוחה החמה היומית. לאחר מספר חודשים של מעקב על ידי אגף הרווחה של עיריית תל אביב יפו, החלה אמו של מוטי לקבל השלמת הכנסה אשר הקלה את נטל ההוצאות החודשיות. בנוסף לכך, נכנסה המשפחה למאגר המשפחות של המרכז לחלוקת מזון. המשפחה החלה לקבל פעמיים בחודש חבילות מזון המכילות מצרכים כמו אורז, קמח, פסטה, כן קופסאות שימורים, דגני בוקר, מוצרי מיוחדים לחגים, ואפילו מוצרים לילדים כמו ממרח שוקולד וריבה.

מהרגע בו לא סבלו יותר מכל ייסורי הרעב, הילדים היו לבריאים יותר, שמחים יותר והצליחו יותר בבית הספר. אמו של מוטי עדיין עובדת בעבודה בה היא משתכרת שכר מינימום ומתכוונת להירשם לתוכנית ההכשרה מקצועית לאמהות חד הוריות של העמותה "מסיכון לסיכוי" .


   צרו קשר

   שאלות, הארות והערות

   העמותה לקידום החינוך ביפו

   טלפון: 03-683-2626
   פקס: 03-683-2620

   כתובת משרדים ראשיים:
   העמותה לקידום החינוך ביפו
   רח' תל גיבורים 5
   ת.ד. 8216,
   יפו מיקוד 61080

   עמותה מס. 58-003-811-5