עקבו אחרינו:
english french hebrew
טטיאנה, אם חד הורית, בת 30

טטיאנה, אם חד הורית, בת 30

טטיאנה עלתה ארצה מקזחסטן יחד עם אמה בגיל 11. היא גדלה בעיר אשקלון ונשרה מבית הספר כשהיתה בת 15. טטיאנה שוטטה ברחובות ללא השגחה הורית בזמן שאמה עברה ממערכת יחסים אחת לשנייה. לאחר ששירתה שנה בצה"ל, כשהיא חולמת על עתיד טוב יותר, עברה טטיאנה לתל אביב והחל לעבוד עבור חברה לשירותי ניקיון והשתכרה שכר מינימום. בסופו של דבר עברה לגור ביפו בגלל מחירי השכירות הנמוכים וניסתה לבנות בית לעצמה ולבן זוגה רמי, אשר הבטיח להתחתן איתה ולפרנס אותה.

היום מגדלת טטיאנה את בניה, גיל,בן השש ומוטי בן התשע, בכוחות עצמה. היא חיה בפחד מתמיד שילדיה יילקחו על ידי שירותי הרווחה, מכיוון שמשכורתה החודשית עומדת על 2,500 ₪, יחד עם קצבת השלמת הכנסה שלה הניתנת על ידי המוסד לביטוח לאומי ובקושי מכסה את ההוצאות ההכרחית הדרושות לגידול שני ילדים.

החל מחודש מרץ האחרון, בזכות סיוע של עובדת סוציאלית אכפתית בעיריית ת"א, שני הילדים של טטיאנה התקבלו למועדונית העמותה לקידום החינוך בתל אביב-יפו בה הם מקבלים ארוחת צהריים חמה, עזרה בשיעורי בית, שיעורי מוזיקה ועוד. המשפחה גם מקבלת ישירות לביתה, פעמיים בחודש, חבילות מזון מן המרכז לחלוקת המזון של העמותה. הידיעה כי ילדיה במסגרת  עד שעות הערב המוקדמות והביטחון כי המוצרים הבסיסיים זמינים בבית, מסייעת ומסירה דאגה רבה מליבה של טטיאנה. סידור זה גם מאפשר לה לעבוד שעות נוספות ולמצוא הזדמנויות תעסוקה אחרות, העשויות לשפר את איכות חייהם של ילדיה.

   צרו קשר

   שאלות, הארות והערות

   העמותה לקידום החינוך ביפו

   טלפון: 03-683-2626
   פקס: 03-683-2620

   כתובת משרדים ראשיים:
   העמותה לקידום החינוך ביפו
   רח' תל גיבורים 5
   ת.ד. 8216,
   יפו מיקוד 61080

   עמותה מס. 58-003-811-5