עקבו אחרינו:
english french hebrew
יורי, בן 15

יורי, בן 15

אנשי צוות רבים עדיין זוכרים את היום בו יורי הופיע לראשונה בעמותה לקידום החינוך בתל-אביב- יפו. הוא עמד בפתח, עצבני ומהוסס, מנסה לאזור אומץ ולהיכנס לבניין.

יורי ומשפחתו היו עולים חדשים מברית המועצות לשעבר, אשר נאבקו להסתגל ולשרוד בסביבת המצוקה ביפו. חבלי הקליטה בארצם החדשה התבררו כקשים ומתסכלים. אביו של יורי עדיין לא מצא עבודה. אמו של יורי נאבקה כדי לפרנס את המשפחה עם תקציב מצומצם מסל הקליטה הממשלתי. המשפחה הייתה שרויה במצוקה כלכלית ומנותקת מהסביבה בגלל מחסומים של שפה ותרבות.

יורי שמע שיש מקום ביפו, שם יוכל ללמוד עברית, לקבל עזרה בשיעורי הבית שלו ולפגוש ילדי עולים אחרים וחברים חדשים. עוד הבין כי שם יוכל ליהנות מארוחת צהריים טובה, חמה ומזינה ללא תשלום. ליורי נאמר כי הוא גם יכול לקבל טיפולי שיניים חינם במקום היפה והידידותי.

יורי התחיל להשתתף בפעילות המועדוניות ובה מגוון רחב של תוכניות העשרה חינוכיות ופעילות פנאי לילדים מעוטי יכולת. לאחר שהעז להיכנס לתוך מעבדת המחשבים, גילה יורי עד מהרה כי ניחן בכישרון בעבודה עם מחשבים. יורי קיבל תמיכה רגשית ועידוד מסגל העמותה – במיוחד מדני רביד, שראה את הפוטנציאל הגלום בנער הצעיר והביישן.

אולי זאת הסיבה לכך שדני לא היה ממש מופתע כאשר כעבור שנה יורי שאל אותו אם יוכל להיות מדריך לילדים במעבדת המחשבים. דני הסכים בשמחה ויורי הפך למדריך, מאמן ומורה לילדים צעירים – ילדים הדומים במצבם ליורי כאשר הגיע לראשונה לעמותה.

בעקבות שיפור המיומנויות הטכניות שלו בתחום המחשבים, שיפר יורי גם את ביטחונו והדימוי העצמי, יחד עם כישורי מנהיגות מעולים. היום, יורי עובד כמדריך במועדונית ולומד לימודי מחשב מתקדמים בבית הספר התיכון.


   צרו קשר

   שאלות, הארות והערות

   העמותה לקידום החינוך ביפו

   טלפון: 03-683-2626
   פקס: 03-683-2620

   כתובת משרדים ראשיים:
   העמותה לקידום החינוך ביפו
   רח' תל גיבורים 5
   ת.ד. 8216,
   יפו מיקוד 61080

   עמותה מס. 58-003-811-5