עקבו אחרינו:
english french hebrew
דינה, בת 10

דינה, בת 10

משפחתה של דינה עלתה ארצה מאתיופיה בשנת 2005. הם עברו להתגורר ביפו לאחר שהייה קצרה במרכז קליטה. דינה היא הצעירה מבין תשעה ילדים והוריה מאוד מבוגרים. דינה סבלה מקושי קיצוני בהסתגלות לסביבה החדשה ואף לא קיבלה שום עזרה או עידוד מצד משפחתה. גישתה העוינת והמלגלגת ללימודיה ופעילויות חוץ בית ספריות נבעה מרגשות עמוקים של חוסר ביטחון ורגשי נחיתות. עם זאת, למרות התנהגותה, החליטו מדריכי המועדוניות בעמותה לקידום החינוך תל אביב-יפו לא לוותר עליה.

אף שדינה היא תלמידת כיתה ד', בתחילת שנת הלימודים היא הצליחה לקרוא לא יותר מאשר כמה משפטים קצרים ואוצר המילים שלה היה מוגבל ביותר. חסרה לה גם הבנה בסיסית מתמטית של פעולות כמו הכפלה, הוספה וחיסור. הידע שלה היה הרבה מתחת לסטנדרטים של כיתה ד' וחוסר הניסיון שלה בלמידה עצמאית מנע ממנה להתקדם.

מיד לאחר קבלת ייעוץ אישי יומי דינה שיפרה את יכולותיה באופן משמעותי והצליחה להגיע קרוב יותר לרמה של חבריה לכיתה. צוות המועדונית עבד בשיתוף פעולה הדוק עם דינה, תוך שימוש במשחקים ופעילויות יצירתיות אחרות על מנת לפתח הרגלי לימוד עצמאיים ולחזק את המיומנויות המתמטיות שלה.

דינה עברה כברת דרך ארוכה מאז תחילת התהליך. היא שואלת בתכיפות ספרים מספריית בית הספר וקוראת אותם בהתלהבות. היא קשובה בכיתה, משתתפת בדיונים ומשלימה את שיעורי הבית ומטלות בית הספר. דינה הפכה להיות מאושרת בכיתתה  ובמקביל הפכה לסמל של התקדמות לסביבתה התרבותית והמסורתית.

   צרו קשר

   שאלות, הארות והערות

   העמותה לקידום החינוך ביפו

   טלפון: 03-683-2626
   פקס: 03-683-2620

   כתובת משרדים ראשיים:
   העמותה לקידום החינוך ביפו
   רח' תל גיבורים 5
   ת.ד. 8216,
   יפו מיקוד 61080

   עמותה מס. 58-003-811-5