עקבו אחרינו:
english french hebrew
תמי, בת 17

תמי, בת 17

תמי ואחותה חיו ברוסיה עם הוריהן האלכוהוליסטים. סבתן, רופאה במקצועה, אימצה אותן ועלתה איתם לישראל. למרבה הצער, סבתן לא הצליחה למצוא עבודה כרופאה ונאלצה לנקות בתים לפרנסתה. בניסיון להגן על הבנות מהסביבה החדשה ולא ידועה, סבתן נהגה לנעול אותן בבית במשך ימים. כאשר הצליחו הבנות להתגנב החוצה, הן התחברו לסביבה חברתית רעה והשפעות מסוכנות. למרות זאת, תמי הצטיינה בלימודיה, קיבלה המלצות והתקבלה לפנימייה יוקרתית. אבל כאשר אחותה הקטנה, אשר נשארה לבד בבית, הסתבכה בסמים, תמי חשה אחראית ונשרה מבית הספר כדי להישאר איתה.

המצב בבית היה קשה מאוד ותמי איימה להתאבד. היא אושפזה במוסד לחולי נפש. צוות בית החולים הבין במהרה כי תמי היא אשה צעירה וחזקה שאינה זקוקה לסוג הטיפול שהם מציעים. תמי שהתה במוסד במשך שישה חודשים לפני שעברה למרכז המטפל בנערות בסיכון ולאחר מכן הועברה למגורי קבע בבית החם בית רות. סבתה של תמי נמצאה על ידי המשטרה בחוף הים מחוסרת הכרה, כנראה בעקבות ניסיון התאבדות ומאושפזת עד היום.

בבית רות זכתה תמי לתשומת לב, עידוד, טיפולים, תחושת אחריות ואווירה משפחתית. למרות שיש ימים בהם היא חווה קשיים, היא מצטיינת בשיקום חייה. היא לומדת להעריך את עצמה ורוכשת את הכלים להם היא זקוקה כדי להתמודד ולהתגבר על עברה. תמי רוצה להיות רופאה והיא שוקדת על השלמת בחינות הבגרות שלה.   צרו קשר

   שאלות, הארות והערות

   העמותה לקידום החינוך ביפו

   טלפון: 03-683-2626
   פקס: 03-683-2620

   כתובת משרדים ראשיים:
   העמותה לקידום החינוך ביפו
   רח' תל גיבורים 5
   ת.ד. 8216,
   יפו מיקוד 61080

   עמותה מס. 58-003-811-5